Як безпечно повернути дітей у дитячий садок після карантину. Поради дитячого психолога Світлани Ройз

22.Тра.2020
Як безпечно повернути дітей у дитячий садок після карантину. Поради дитячого психолога Світлани Ройз

     Карантин поступово послаблюється, на часі відкриття дошкільних закладів і для багатьох малюків розпочнеться новий період адаптації. Особливо це стосується дітей, які тільки розпочали відвідувати дошкільний заклад, малюків, які безперервно, під час карантину перебували з мамою та татом і зовсім не бажають розлучатися з ними на цілий день.  Дитячий та сімейний психолог Світлана Ройз  рекомендує  вже зараз починати готувати малюка та себе до закінчення карантину та початку відвідування дошкільного закладу.

  1. Перш за все варто пригадати про режим дня. Режим дня – це не лише про відпочинок, це й про відчуття кордонів, безпеку, правила..
  2. З дітьми важливо «мріяти». Ми можемо проговорювати : «А я мрію вийти на роботу. Я уявляю як вдягну сукню, туфлі. Давай помріємо як ти підеш у садочок. Що ти вдягнеш? Яку іграшку візьмеш? Як гадаєш, хто з друзів буде на тебе там чекати? В які б ігри ви грали ? А якою дорогою ми підемо до садочка?» І пройдіться уявною дорогою…
  3. Будь ласка,  пам’ятайте, що після тривалого карантину дітям важко з вами розлучитися. Варто пригадати або вигадати ритуали прощання.
  4. Дуже важливо в перші дні намагатися забирати дитину трохи раніше, щоб процес повторної адаптації проходив легше. Малюки в цей час можуть бути більш капризними, швидше втомлюватись.
  5. Дошкільнятам важливо бути впевненими, мати  гарантію, що ми за ними прийдемо. Особливо, якщо під час карантину батьки часто  повторювали: « я від тебе втомився, скоріше б ти пішов           у садочок»  :-))))  Для малюків слів любові та обіймів не буває забагато.
  6. І….  Ми пам’ятаємо, що дитина поряд з батьками може вести себе гірше ніж з бабусею, ніж у садочку, з чужими людьми.  Це не тому, що ми погані батьки, а якраз навпаки.
  7. Починайте грати в гру про дитсадок, візьміть на себе роль дитини, а ваш малюк спробує заспокоїти та розповісти як добре у дитячому садочку.