Як не перетворити свято на стрес для дитини

18.Гру.2019
Як не перетворити свято на стрес для дитини

     Дитяче свято – нелегке випробування не лише для вихователів, а й для батьків. Коли дитині щось не вдається, вона засмучується, нервує, плаче… Пропонуємо підказки, які  підказки, які убережуть батьків від типових помилок під час підготовки до свята й допоможуть налаштувати дитину перед виступом.

  • Коли вдома ви допомагаєте дитині готуватись до новорічного свята, стримуйте роздратування, якщо їй щось не вдається. Не будьте вимогливі, однак проявляйте наполегливість. Ставтеся  до  підготовки як до важливого процесу й перетворіть її на захопливе дозвілля. Наприклад, попросіть дитину навчити вас танцю, підберіть разом костюми, подумайте, як ліпше організувати виступ. Налаштовуйте дитину на спільну підготовку в групі позитивно. 
  • Заспокоюйте дитину, якщо вона не готова до виступу. Заздалегідьрозповідайте, що іноді не все може вдаватися так як хочеться. Утім, у цьому немає нічого страшного чи ганебного.
  • Дайте змогу висловлювати негативні емоції. Не забороняйте дитині говорити, що вона незадоволена чи їй щось неподобається. Не критикуйте її, не намагайтеся виправити її чи вказати на помилку. Вислухайте дитину і поспівчувайте їй, однак не зосереджуйтесь на негативі. Адже ви можете його посилити.
  • Нівчайте отримувати задоволення від підготовки. Коли ви говорите з дитиною про підготовку до новорічного свята, звертайте увагу на ті навички, яких вона набуває: вивчила віршик, слова пісні, навчилась танцювати. Нагадуйте дитині, що вона зможе  показати свої нові вміння і під час сімейного свята.
  • Намагайтеся не критикувати. Не робіть дитині зауважень. Натомість зоереджуйте увагу на рисах характеру чи уміннях, які допоможуть їй виступити. Наприклад : “Ти умієш виразно читати вірші”, “Тобі вдалося запам’ятати слова і танцювальні рухи”, “Ти дуже уважний”

     Основна мета дитяого свята – забезпечити позитивний “фон” дитячої душі, розвинути емоційну та чуттєву сфери. Дитина, яка з раннього дитинства пізнала атмосферу радості, довірливих взаємин та любові, виростає підготовленою до різноманітних раптових небажаних ситуацій та менше піддається руйнівним стресам і розпачу.