Як зрозуміти, що у вашої дитини стрес: що робити батькам

11.Сер.2020
Як зрозуміти, що у вашої дитини стрес: що робити батькам

   Якщо ваша дитина погано їсть чи не спить, то це може бути ознакою стресу – реакцією організму на якусь ситуацію. Зазначимо, що більшість малюків у сучасному світі переживають стрес. У невеликій кількості стрес може бути позитивним (як емоційний струс), але надмірний стрес впливає не тільки на поведінку, а й на здоров’я дитини. Стрес у дітей проявляється по-різному, залежно від віку. Дошкільнята зазвичай погано сплять і їдять, можуть плакати, відчувати злість, дратівливість чи тривогу.

      Якщо ви розпізнали стрес у дитини, негайно з’ясуйте його причину. Серед найбільш поширених причин дитячого стресу – недовірливі взаємини з близькими, відсутність підтримки, великі зміни в сім’ї (розлучення, переїзд або народження дитини), надмірно щільний графік, страх зробити помилку, страх незадовільної оцінки тощо.

         Перше, що потрібно зробити після того, як ви виявили у дитини стрес – поспілкуйтеся з нею. Обговоріть все, що бентежить ваше чадо і намагайтеся підтримати дитину, наскільки це можливо.

      Спробуйте утриматися від критики. Розуміння з боку батьків – один з головних чинників, які можуть вплинути на стан дитини і допомогти їй вийти зі стресу.

      Приділяйте більше часу розмовам і спільній активності – відвідуйте кіно, боулінг, атракціони і т.д. Намагайтеся виховати у дитини почуття власної гідності і допомогти їй домогтися успіху.

Галерея зображень